Zapraszamy na wyjątkowy interaktywny spektakl muzyczny z rodzinną potańcówką w wykonaniu Teatru Mozaika oraz Katarzyny Jackowskiej – Enemuo, który odbędzie się:
24.06 (sobota) g. 18:00 – 20:00
Dom, podwórko, wieś, miasto – konkretne miejsce, do którego należymy, wydaje się nam oczywistością. Ale czy dla wszystkich tak jest? I czy zawsze tak było? Wyruszymy w muzyczną podróż z tymi, którzy żyli w drodzei zewsząd zbierali obrazy, pieśni i opowieści… Zagłębimy się w urzekającą historię kowala Kalo oraz pewnej zielarki, która potrafiła rozmawiać z ziołami, a nawet… Zaraz, zaraz, nie możemy już teraz zdradzić tej tajemnicy – tego dowiecie się na kilka dni przed świętem Ederlezi. Co to za święto, jaki ma związek z ich historią oraz co przydarzy się naszej zielarce…? Tego wszystkiego dowiemy się, wędrując wspólnie ścieżkami muzyki i opowieści. A kiedy już wszystkie słowa dotrą do Waszych serc i Waszej wyobraźni, zatańczymy do muzyki na żywo. Zapraszamy! Spektakl nawiązuje do motywów podróży i wędrówek oraz podkreśla wartość dobrego serca i życia wśród natury. W programie wykorzystano motywy zaczerpnięte z tradycyjnej kultury romskiej.
Spektakl skierowany jest do dzieci i rodzin z dziećmi. Program zakłada wiele elementów interakcji oraz jest wieńczony rodzinną potańcówką.
Twórczynie:
Katarzyna Jackowska-Enemuo – antropolożka kultury, muzykantka, opowiadaczka historii, słuchaczka świata, mama. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się kulturą i muzyką tradycyjną, w tym kulturą polskich Romów. Pisze własną, autorską muzykę i teksty. Komponuje muzykę do spektakli teatralnych. Opowiada, grai śpiewa -na festiwalach, w wiejskich stodołach, w pociągach i więzieniach.
Karolina Ociepka – językoznawczyni, muzykantka i animatorka kultury. Pomysłodawczyni i współtwórczyni programu edukacji regionalnej „Alfabet Tradycji” oraz teatru „Mozaika”. Stypendystka Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2021. Realizuje interaktywne spektakle i koncerty dla dzieci oraz warsztaty dla dorosłych. Współtworzy kapelę Przodki, w której gra na polskich bębnach tradycyjnych.
CENY BILEÓW:
40 zł dziecko plus opiekun
10 zł kolejne dziecko
30 kolejna osoba dorosła
Dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny
Rezerwacje: bilety@ethnomuseum.pl
Bilety dostępne w kasie muzeum.