Przejdź do menu Przejdź do treści

Warsztaty pop-artowych pocztówek

Bilet
W ramach wejścia do PME
Termin
03 maja 2026,
12:00 -17:00
Dla kogo
Familijne
dostępny dla osób niepełnosprawnych

 Podczas majówkowych otwartych warsztatów stworzymy własne pocztówki i znaczki pocztowe, inspirując się pracami Andy’ego Warhola i wystawą „Formy obecności”.


Warsztaty są otwarte, odbywają się w ramach wejścia na wystawy Muzeum.

Lokalizacja: Sala edukacyjna przy czwartej sali wystawy „Formy obecności. Sztuka Łemków/Rusinów Karpackich” na I piętrze.

Dla kogo?

Wydarzenie dla dzieci od 5. roku życia. Każdemu dziecku musi towarzyszyć osoba dorosła. 

Dostępność

Więcej informacji: dostepnosc@ethnomuseum.pl; tel. 512 940 167 (możliwość wysłania SMS).
Prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

O wydarzeniu

Podczas majówkowych otwartych warsztatów stworzymy własne pocztówki i znaczki pocztowe. 

Inspirację będzie stanowić wystawa „Formy obecności. Sztuka Łemków/Rusinów Karpackich” – w szczególności pop-artowe prace Andy’ego Warhola oraz obiekty z ekspozycji. Warto przypatrzeć się kolekcji kolorowych znaczków pocztowych inspirowanych dziełami artysty – z wizerunkami samego Warhola, Marilyn Monroe, księżnej Diany czy z ikonicznym bananem z okładki płyty The Velvet Underground. Obok nich znajduje się wyjątkowy przedmiot – oryginalna pocztówka świąteczna wysłana przez Julię Warholę na Słowację w 1954 roku.

Po zwiedzaniu wystawy, na warsztaty można dołączyć w dowolnym momencie między 12:00 a 17:00. Będziemy na Was czekać w sali edukacyjnej na I piętrze, za salą z instalacją Doroty Nieznalskiej. Będzie to także świetna okazja, by – jak Julia Warhola – napisać kilka słów do bliskiej osoby i nadać kartkę prosto z Muzeum!

Prowadzenie

Marta Cylwik – edukatorka PME.