Znaleźliśmy się w wyjątkowym momencie, w którym maseczki stały się naszą codziennością, większość czasu spędzamy w domu i przekładamy wszelkie wycieczkowe plany. To jednak nie powód, by przestać odkrywać świat! Postanowiłyśmy przygotować dla Was cykl #etnopodróże, w którym wyruszymy między innymi do Afryki, Azji, Ameryki, ale nie ominiemy też europejskich zakamarków. Punktem wyjścia będą bliskie nam teraz maski – skupimy się głównie na tych z kolekcji Państwowego Muzeum Etnograficznego.
W interaktywnych wykładach opowiemy Wam o niezwykłych obiektach, ale przede wszystkim o współczesnym życiu miejsc, z których pochodzą. Spróbujemy rozprawić się ze stereotypami, opowiemy o ciekawych praktykach, modach i tradycjach, kulturze popularnej. Przybliżymy pracę etnografek i etnografów. Do każdego odcinka przygotowane zostało zadanie do wykonania.
Wykłady skierowane są do dzieci od 8 roku życia, choć z pomocą rodziców materiał może służyć również młodszym dzieciom.
Odcinek #1 – Maska kpelie i Afryka Zachodnia
Jako pierwsza w drogę poprowadzi nas rogata maska kpelie. Posłuchajcie interaktywnego wykładu na temat samej maski oraz regionu, z którego pochodzi. Na każdym slajdzie wyświetlą się punkty. Klikając na nie odkryjecie dodatkowe ciekawostki: zdjęcia, filmy, informacje.
Na koniec sprawdźcie, ile zapamiętaliście rozwiązując quiz dostępny na ostatnim slajdzie oraz tutaj: link do quizu
Życzymy udanej i inspirującej podróży!