pl
Godziny otwarcia:
PON:Zamknięte
PON: Zamknięte
WT: Zamknięte
ŚR: Zamknięte
CZW: Zamknięte
PT: Zamknięte
SOB: Zamknięte
ND: Zamknięte
Godziny otwarcia:
PON:Zamknięte
PON: Zamknięte
WT: Zamknięte
ŚR: Zamknięte
CZW: Zamknięte
PT: Zamknięte
SOB: Zamknięte
ND: Zamknięte

Akcja #PolskaWTwoimDomu

Wirtualny spacer po wystawie Patrioci Codzienności –  prezentowanej w Muzeum dla Dzieci w PME, w ramach projektu „Patriotyzm codzienności – rzeczy niepospolite” znalazł się w ogólnoświatowej akcji #PolskaWTwoimDomu organizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W ramach akcji opatrzonej hasłem #PolandAtYourHome informacja o wystawie została skierowana do Polaków poza granicami kraju zachęcając do kontaktu z kulturą narodową. Informacja ta spotkała się z szerokim odzewem – została powielona przez kanały elektroniczne wielu polskich placówek dyplomatycznych.

Przespaceruj się po wystawie i poznaj naszych patriotów.

Wystawa „Patrioci codzienności” prezentowana w Muzeum dla Dzieci w PME, a opracowana przez Dział Edukacji w ramach projektu „Patriotyzm codzienności – rzeczy niepospolite” dotyczy współczesnego, nieheroicznego rozumienia patriotyzmu, np. postaw wrażliwości, solidarności społecznej i obywatelskości. Projekt obejmował spotkania z 10 wybranymi kolegialnie Patriotami Codzienności, podczas których, w trakcie wywiadów poznawano ich dorobek, efekty działalności i historie, którymi podzielili się z PME. Patriotyzm codzienności rozumiemy jako aktywność ludzi przejawiającą się szczególnym zaangażowaniem w sprawy wspólne, odkrywaniem i budowaniem tożsamości,  wspólnoty, kształtowaniem postaw obywatelskich. Interesowała nas w tym projekcie codzienna, „niespektakularna” działalność na rzecz wspólnoty w wymiarze kulturalnym, edukacyjnym, etycznym, ekologicznym, równościowym.

Projekt „Patriotyzm codzienności – rzeczy niepospolite” otrzymał wyróżnienie za rok 2016 w konkursie „Wierzba – mazowieckie zdarzenia muzealne” w kategorii projekt edukacyjny. Zrealizowany został z dotacji Muzeum Historii Polski w programie „Patriotyzm jutra” oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

2020

2019

2018

2017

2014

11.12 - 30.08.2020
Wystawa

Wcielenia jelenia