Projekt polsko-koreański

- podsumowanie

12 czerwca 2019 r. w PME w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt polsko-koreański realizowany w latach 2016-2019 r. Jego efektem jest Galeria Koreańska – pierwsza w Polsce wystawa stała poświęcona zaskakującej i wciąż jeszcze mało znanej w Europie kulturze koreańskiej.

Projekt pozwolił na zbudowanie największej kolekcji rękodzieła koreańskiego w naszej części Europy, która liczy ponad 150 wysokiej klasy obiektów historycznych i przedmiotów współczesnych z różnych kategorii – wyposażenia wnętrz, ceramiki, malarstwa, rzeźby, stroju, instrumentów.

Sukces tego przedsięwzięcia możliwy był dzięki ścisłej współpracy PME w Warszawie z Narodowym Muzeum Folkloru Korei w Seulu i Centrum Kultury Korei w Warszawie oraz dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki w Korei.

Więcej o wystawie tutaj.