Flagi słabego oporu – warsztaty
Stwórz własny eksponat, który stanie się częścią wystawy „Eureka, czyli odkrywam!”. Jak to się dzieje, że tak duże znaczenie przypisujemy flagom? Dlaczego flagi wywołują silne emocje zarówno pozytywne, jak i negatywne? Co sprawia, że bardzo prosty dizajn, kawałek materiału w kilku kolorach powoduje, że czujemy dumę, radość, wzruszenie, strach czy niechęć? Czy możliwe jest stworzenie takiej flagi, która łączyłaby wszystkich? Flagi, której nie można byłoby użyć przeciwko komukolwiek i nikt nie czułby się przez nią wykluczony?
Podczas warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia własnej flagi, która będzie symbolizować to, co dla nich jest ważne i warte przekazania światu. Warsztaty obejmują cały proces wykonania flagi – od projektu po uszycie. Gotowa flaga dzieci zostanie powieszona obok dwóch “Flag Słabego Oporu”, pracy Karoliny Grzywnowicz, i w ten sposób uzupełni ekspozycję o punkt widzenia i wartości najistotniejsze dla młodych uczestniczek i uczestników warsztatów.
Warsztaty bezpłatne w dwóch turach:
11:00 – dla dzieci w wieku 7-9 lat
14:00 – dla dzieci w wieku 10-13 lat
Obowiązują rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl
Zofka Pisarska – krawcowa, szyje różne rzeczy od 8 lat. Z dziećmi pracowała przez lat 6, a sztuką, głównie społecznie zaangażowaną (chociaż nie bardzo lubi o tym mówić), zajmuje się czasami, gdy zdarzy się taka okoliczność.