DLA KOGO?
Wydarzenie dla młodzieży i osób dorosłych.
DOSTĘPNOŚĆ
Więcej informacji: dostepnosc@ethnomuseum.pl; tel. 502 955 534 (możliwość wysłania SMS).
O WYDARZENIU
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Ludowy Gradient.
W trakcie warsztatu „ abażur z motywem roślinnym” będziesz mieć okazję wyplatać z dwóch naturalnych materiałów. Nauczę Cię splotu wężykowego. Abażur/lampion przyjmie kształt stożka lub walca w zależności od Twoich preferencji 😉 Konstrukcja z wikliny zostanie uzupełniona drobniejszymi elementami dekoracyjnymi ze słomy.
Dodatkowo porozmawiamy o miejscu wikliny i słomy w domu i ogrodzie, czy takie połączenie w ogóle jest możliwe i gdzie w historii miało zastosowanie; zastanowimy się czy takie elementy wystroju, to coś nowego- dizajnerskiego, a może jednak bazującego na naszych sentymentach i przaśnego w swej estetyce? Portale wnętrzarskie przekonują, że naturalne plecionki świetnie uzupełniają wnętrza w stylu boho, pasują również do skandynawskiej prostoty i rustykalnych aranżacji.
Nie zabraknie praktycznych informacji o konserwacji i czyszczeniu wyrobów plecionkarskich, by służyły nam jak najdłużej.
PROWADZENIE
Magdalena Korbuszewska – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunku: Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych. Studia licencjackie ukończyła w 2016 roku na specjalności Animacja Kultury. Tytuł magistra w zakresie Krytyki Artystycznej obroniła w 2018 roku. Zawodowo związana z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych, gdzie pracuje jako asystentka na Wydziale Nowych Mediów. Miłośniczka wikliny i naturalnych plecionek w 2019 roku uzyskała tytuł czeladnika w zawodzie koszykarz plecionkarz. Aktywnie promuje rękodzieło i rzemiosło, jako członkini stowarzyszenia Polskich Plecionkarzy i w ramach własnej inicjatywy KonoPianka.art. W swojej twórczości eksploruje wątki pamięci i relacji człowieka z przyrodą. Bliskie jej są działania lokalne i społeczne. Zaufało jej wiele Trójmiejskich placówek kulturalnych, nawiązując współpracę edukacyjno-artystyczną.