Jak to jest być czarnoskórą Polką dzisiaj, a jak to było 20 lat temu? Czy coś się przez ten czas zmieniło? Czy trudno jest łączyć w sobie dwie tak odległe kultury? O swoich doświadczeniach oraz o tym, co warto wiedzieć na temat Nigerii opowie dr Margaret Amaka Ohia-Nowak w rozmowie z Katarzyną Regulską.
dr Margaret Amaka Ohia-Nowak – językoznawczyni i kulturoznawczyni, córka Polki i Nigeryjczyka. Obroniła doktorat na temat przejawów rasizmu w polszczyźnie na Uniwersytecie Wrocławskim. Członkini Stowarzyszenia Polaków Pochodzenia Afrykańskiego, SIETAR Polska i Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.
Katarzyna Regulska – absolwentka Polonistyki UW, Polskiej Szkoły Reportażu, trzeciego cyklu studiów w Katedrze Teatrologii na Paris-III, Sorbonne-Nouvelle. Animatorka kultury, autorka i koordynatorka projektów z udziałem uchodźców. Współzałożycielka Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Inicjatorka Kolacji kongijskich, na których swoje potrawy gotowały uchodźczynie z Republiki Demokratycznej Kongo oraz projektu Międzykulturowa kawiarenka językowa – frankofońskich spotkań z Afrykańczykami mieszkającymi w Warszawie.
Spotkanie bezpłatne na platformie Zoom, obowiązują rezerwacje (wt-czw 8-15): rezerwacje@ethnomuseum.pl
![](https://ethnomuseum.pl/wp-content/uploads/2020/10/Margaret-Nowak-autorka-fot-Iza-Grzybowska.jpeg)
Margaret Nowak, autorka fot. Iza Grzybowska
Wydarzenie towarzyszące wystawie stałej „Afrykańskie wyprawy, azjatyckie drogi”.