PT:Zamknięte
Godziny 17:30 – 19:30
Cena 160 zł

Bez róż ani rusz

Mead Ladies zapraszają na fascynującą podróż do różanego ogrodu

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na warsztaty pt. „Bez róż ani rusz”, które odbędą się:

21.02 (środa) godz. 17:30 – 19:30

Barwna, sensoryczna i wieloaspektowa wystawa familijna „Kwiaty polskie” to także niekończące się źródło inspiracji i ciekawostek dla dorosłych! Zapraszamy na warsztat prowadzony przez Mead Ladies- Kaję Nowakowską i Małgorzatę Ruszkowską.

Kochasz kwiaty, a szczególnie róże? Chcesz wykonać samodzielnie kilka produktów, które wykorzystasz w kuchni i w łazience? A może masz ochotę na relaksujące i cudownie pachnące popołudnie, podczas którego nauczysz się wielu nowych, przydatnych rzeczy? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedź brzmi: tak!, zapraszamy na bardzo wyjątkowe warsztaty, podczas którego udamy się w fascynującą podróż do różanego ogrodu.

W czasie zajęć wykonasz:

• Różaną herbatkę kojącą nerwy i przynoszącą ulgę w najtrudniejszych chwilach. A przy okazji nauczysz się, gdzie zbierać dziko rosnące rośliny i jak z nich korzystać, żeby wyekstrahować to, co najcenniejsze.
  • Przyprawę rodem z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”, dzięki której każda potrawa nabierze niepowtarzalnego aromatu. A przy okazji dowiesz się, jak korzystać z jadalnych kwiatów, które rosną na naszych łąkach.
  • Różane serum, które ukoi przesuszoną po zimie skórę. A przy okazji dowiesz się co nieco o formulacjach kosmetycznych, konsystencjach żelowych, substancjach nawilżających w kosmetykach oraz ekstrakcji substancji najlepszych dla naszej skóry.
  • Musującą kąpiel różaną, która rozluźni mięśnie, nawilży skórę i będzie ucztą dla zmysłów. A przy okazji dowiesz się, jakich roślin użyć w produktach do kąpieli, jak bezpiecznie korzystać z olejków eterycznych oraz jak zrobić w kąpieli dużą pianę:)

Prowadzenie: Kaja Nowakowska, Gosia Ruszkowska – Mead Leadies. Inspirują je dzikie rośliny jadalne, lecznicze, grzyby oraz dawne techniki przetwórcze, takie jak fermentacja. Od lat z sukcesem prowadzą warsztaty kulinarne, zielarskie, kosmetyczne, barwierskie i spacery etnobotaniczne – dla dorosłych i dla dzieci. Autorki dwóch książek: Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin oraz Dzikie kiszonki i inne fermentacje. Miłośniczki wegetariańskiej i wegańskiej zrównoważonej kuchni, promotorki zielonego stylu życia i gotowania. Zarażają pasją  do odkrywania tajemnic przyrody.

KUP BILET NA WARSZTATY

Więcej o wystawie tutaj.

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Kwiaty polskie”.
Wystawa „Kwiaty polskie” sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, organizatora Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura — Interwencje. Edycja 2023.

Muzeum realizuje program Samorządu Województwa Mazowieckiego „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. W ramach programu osoby z niepełnosprawnościami i ich asystenci mogą skorzystać z wybranych wydarzeń w preferencyjnej cenie 1 zł. Program skierowany jest do mieszkańców województwa mazowieckiego. Więcej o programie i warunkach uczestnictwa: Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu. W celu potwierdzenia czy wydarzenie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb zainteresowanych uczestników prosimy o kontakt mailowy: dostepnosc@ethnomuseum.pl lub telefoniczny: tel. 502 955 534 (możliwość wysłania SMS).