Kwiaty świętego Walentego to temat przewodni kolejnych warsztatów familijnych z cyklu Etnoniedziela, które odbędą się:
11.02 (niedziela) godz. 12:00-14:00
Wysyłanie kartek walentynkowych na dzień 14 lutego to na Wyspach Brytyjskich stara tradycja. Zanim zaczęto drukować na tę okazję specjalne pocztówki, zakochani pisali do swych wybranek/ków wierszowane miłosne liściki, zamiast podpisu zakończone formułką „zgadnij od kogo”, często ozdobione symbolicznymi rysunkami. Popularny był motyw pary białych gołębi – symbol miłości i wierności, a także samych walentynek (wierzono, że 14 lutego ptaki łączą się w pary). Aby wyrazić uczucia wykorzystywano sekretną mowę kwiatów, motyw kupidyna i serca przebitego strzałą.
Podczas zajęć poznamy legendy o św. Walentym i obejrzymy stare walentynkowe pocztówki. Dowiecie się, jakimi kwiatami je ozdabiano i dlaczego jeden z nich został nazwany kwiatem św. Walentego. W części warsztatowej zrobimy „walentynkę” malowaną na szkle oraz wycinankową, na wzór ręcznie wykonywanych kartek walijskich.
Muzeum realizuje program Samorządu Województwa Mazowieckiego „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. W ramach programu osoby z niepełnosprawnościami i ich asystenci mogą skorzystać z wybranych wydarzeń w preferencyjnej cenie 1 zł. Program skierowany jest do mieszkańców województwa mazowieckiego. Więcej o programie i warunkach uczestnictwa: Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu. W celu potwierdzenia czy wydarzenie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb zainteresowanych uczestników prosimy o kontakt mailowy: dostepnosc@ethnomuseum.pl lub telefoniczny: tel. 502 955 534 (możliwość wysłania SMS).