POBIERZ BEZPŁATNY BILET!
DLA KOGO?
Wydarzenie familijne od 5. roku życia. Każdemu dziecku musi towarzyszyć osoba dorosła.
DOSTĘPNOŚĆ
Więcej informacji dla osób z różnymi potrzebami: dostepnosc@ethnomuseum.pl; tel. 512 940 167 (możliwość wysłania SMS). Prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.
FAMILIJNE CZWARTKI
Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum w familijne czwartki. Podczas wizyty możecie:
→ wziąć udział w kreatywnych warsztatach „Stwórz własny papier!”
→ indywidualnie zwiedzić wystawy oraz rozwiązać zagadki z familijnej karty edukacyjnej, którą przygotowały muzealne kotki, Etna i Grafia.
STWÓRZ WŁASNY PAPIER!
Warsztaty twórcze, podczas których poznacie tradycyjną technikę czerpania papieru i stworzycie własne, unikalne arkusze z dodatkiem suszonych kwiatów.
Czerpanie papieru to proces formowania cienkiej warstwy masy papierniczej na sicie zanurzonym w wodzie. Podczas warsztatów wykorzystacie makulaturę z recyklingu, nadając jej nowe życie. Efektem Waszej pracy będzie papier o niepowtarzalnej strukturze, który ozdobicie suszonymi kwiatami. Po warsztatach pozostanie tylko dać mu czas na wyschnięcie – a w domu możecie dalej twórczo go upiększać!
→ Na warsztaty można dołączyć w dowolnym czasie w godzinach otwarcia Muzeum (ostatnie wejście jest możliwe o 17:30).
→ Każda osoba sama zdecyduje, ile czasu spędzi na warsztatach.
→ Warsztaty „Stwórz własny papier!” odbędą się w przestrzeni edukacyjnej obok wystawy „Kwiaty polskie”.
KARTA TROPEM ETNY I GRAFII
Wybierzcie się w niezwykłą podróż z Etną i Grafią, muzealnymi kotkami, które pokażą Wam najpiękniejsze zakątki Polski, a także – jako rasowe obieżyświatki – zabiorą Was w wyprawę międzykontynentalną. Zapomnijcie o przewodnikach, które trącą myszką – z Etną i Grafią pojedziecie na wieś, odwiedzicie pracownie ludowych artystek i artystów, a nawet wdrapiecie się na szczyty gór! Muzealne kotki zachęcają do uważności na ludzi, których spotykamy w podróży, a także do zastanowienia się, jak podróżować troszcząc się o innych oraz o środowisko. Po nitce do kłębka opowiadają też o codziennych wyborach, które mają znaczenie – niezależnie od miejsca na mapie.