Zapraszamy na wyjątkowy spacer tropem kwitnących późną wiosną roślin, który odbędzie się:
11.05 (sobota) 11:00-13:00
W maju żegnamy geofity wiosenne , a witamy obfitość kwiatów, młodych liści i jasną zieleń roślin jednorocznych. Tę późnowiosenną mnogość form, kształtów, kolorów i zapachów postaramy się odnaleźć i objaśnić na naszym kolejnym spacerze botanicznym.
Prosimy wziąć pod uwagę prognozę pogody i fakt, że wraz z Kają możemy wejść w krzaki, kałużę lub błoto.
Prowadzenie: Kaja Nowakowska – razem z Gosią Ruszkowską tworzy duet „Mead Leadies”. Inspirują je dzikie rośliny jadalne, lecznicze, grzyby oraz dawne techniki przetwórcze, takie jak fermentacja. Od lat z sukcesem prowadzą warsztaty kulinarne, zielarskie, kosmetyczne, barwierskie i spacery etnobotaniczne – dla dorosłych i dla dzieci. Autorki dwóch książek: Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin oraz Dzikie kiszonki i inne fermentacje. Miłośniczki wegetariańskiej i wegańską zrównoważonej kuchni, promotorki zielonego stylu życia i gotowania. Zarażają pasją do odkrywania z tajemnic przyrody.
KUP BILET NA WARSZTATY
_____________
Wydarzenie towarzyszące wystawie „Kwiaty polskie”.
Wystawa „Kwiaty polskie” sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, organizatora Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura — Interwencje. Edycja 2023.
Muzeum realizuje program Samorządu Województwa Mazowieckiego „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. W ramach programu osoby z niepełnosprawnościami i ich asystenci mogą skorzystać z wybranych wydarzeń w preferencyjnej cenie 1 zł. Program skierowany jest do mieszkańców województwa mazowieckiego. Więcej o programie i warunkach uczestnictwa: Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu. W celu potwierdzenia czy wydarzenie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb zainteresowanych uczestników prosimy o kontakt mailowy: dostepnosc@ethnomuseum.pl lub telefoniczny: tel. 502 955 534 (możliwość wysłania SMS).