Godziny 17:30
Cena Wstęp bezpłatny
21.08.2019

Oprowadzania – Technologia magii

Animistyczna dusza Afryki oparła się kolonizacji, monoteistycznym religiom czy politycznym dyktaturom. Wystawa „Technologia magii” pokazuje ponad 80 obiektów – głównie fetyszy i masek rytualnych, które pełnią rolę „pracowników” w wiecznie czynnym warsztacie, jakim jest konstruowanie ludzkiego losu i nieustający krąg życia.

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej, która odkrywa autentyczną tożsamość Czarnego Lądu. Spotkanie poprowadzi – Dariusz Skonieczko, afrykanista, pomysłodawca wystawy i jeden z jej kuratorów, wielokrotnie eksplorujący kontynent afrykański.

Terminy:
21 sierpnia (środa) g. 17:30 – 19:00
24 sierpnia (sobota) 11:00 – 12:30

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy: rezerwacje@ethnomuseum.pl.
Limit miejsc: 20

Projekt dofinansowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
„Kultura ludowa i tradycyjna” oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Logo MKiDN