Wydarzenie
Cena Wstęp wolny
22.03.2020

Oprowadzanie „Wcielenia Jelenia”

O jeleniu na rykowisku na poważnie – dzieje pewnego (nie)sławnego obrazu

Dlaczego ze wszystkich popularnych reprodukcji padło właśnie na jelenia na rykowisku? Właśnie ten obraz stał się symbolem kiczu – a przecież figurki i makatki to często po prostu przetworzenie klasycznej sztuki przez ludową i masową wyobraźnię. Zapraszamy na spotkanie z jeleniem kochanym i nienawidzonym –  opowiemy o symbolice, miejscu jelenia w kulturze ludowej, jego wielkiej karierze w epoce masowej reprodukcji. Stańmy oko w oko z jeleniem i przekonajmy się, jak wiele o naszej kulturze i jak wiele warstw i kontekstów kryje w sobie mówi pozornie banalny obraz.

Oprowadzanie: Olga Drenda. Wstęp wolny. Obowiązują rezerwacje na rezerwacje@ethnomuseum.pl.

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Rzeczy kultowe” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Edukacja kulturalna na lata 2018-20 oraz współfinansowania Samorządu Województwa Mazowieckiego.