Pieśni sobótkowe i wianków wicie warsztaty stacjonarne dla dorosłych.
Przed nami Noc Świętojańska! Spotkajmy się w wieczór janowy na Placu Małachowskiego, by razem zaśpiewać o miłości. W przypadku niepogody będziemy śpiewać tym głośniej i tęskniej w naszym muzeum. Będzie to okazja, by poznać tradycje związane z Nocą Świętojańską oraz zapleść wianki, które tej nocy być może wypłyną na nieznane wody.
Prowadzenie: Ewa Karasińska, Katarzyna Paterek
Koszt: wydarzenie bezpłatne
Obowiązują rezerwacje (wt-czw 8-15): rezerwacje@ethnomuseum.pl
Katarzyna Paterek – Śpiewa w grupach i z grupami od lat. Współtworzy m.in. Śpiewanie terapeutyczne, Chór klimatyczny, (nie)zwyczajny śpiew, Rozśpiewania Warszawskie, Starą Śpiewkę, czyli amatorskie grupy osób śpiewających wschodnie pieśni tradycyjne. Współtworzy również musical folklorystyczny Baby, a niedawno zaśpiewała w projekcie „Senna Baba”. Na co dzień jest m.in. psycholożką i pracowniczką trzeciego sektora. Pracuje m.in. z wykorzystaniem TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) oraz narzędzi psychologii procesu.
Ewa Karasińska – Instruktorka Tańców w Kręgu oraz Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała wg programu dr Detlefa Kapperta (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Prowadzi zajęcia i warsztaty dla osób w różnym wieku, od śpiewania kołysanek dla mam z niemowlakami, po zajęcia taneczne z seniorami. Miłością do pieśni naszych wschodnich sąsiadów zaraziła się dość dawno temu, rozpoczynając przygodę ze śpiewaniem w zespole Werchowyna, od 2016 roku kontynuuje ją z grupą Wyraj. Współorganizuje także Festiwal Wszystkie Mazurki Świata. Ciekawią i inspirują ją europejskie tradycyjne pieśni i tańce, szczególnie te z regionu Bałkanów i zza wschodniej granicy.

Fot. A. Mironiuk-Nikolska