DLA KOGO?
Wydarzenie familijne. Dla dzieci w wieku od 5. roku życia oraz ich opiekunów.
DOSTĘPNOŚĆ
Więcej informacji: dostepnosc@ethnomuseum.pl; tel. 502 955 534 (możliwość wysłania SMS).
Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.
TWÓRCZE OPOWIEŚCI
Cykl familijnych spotkań w przestrzeni edukacyjnej wystawy czasowej „Afrotopie”. Każde spotkanie jest inspirowane inną książką. Są to pozycje autorstwa osób pochodzących z Afryki lub innych czarnych społeczności spoza tego kontynentu. Podczas wydarzenia wspólnie przeczytamy fragmenty książki, a następnie stworzymy autorskie dzieła plastyczne, nawiązujące do elementów jej fabuły.
O WYDARZENIU
Na kolejnym spotkaniu z cyklu zainspirujemy się książką „Olu and Greta” napisaną i zilustrowaną przez Diana Ejaita. To opowieść o kuzynach, których – mimo dzielących odległości i różnic kulturowych – łączą przyjaźń, marzenie o spotkaniu i podobne pasje. Jeżdżą na rolkach, skaczą po ulicach, bawią się zabawkowymi pociągami, ciężarówkami i łodziami… Podczas warsztatu porozmawiamy o naszych własnych zainteresowaniach, o tym, co sprawia nam radość, co lubimy robić na co dzień i o czym chcielibyśmy opowiedzieć naszym kuzynom z innych krajów o naszej codzienności.
W ramach warsztatu plastycznego stworzymy pocztówki do naszych przyjaciół z innych zakątków świata.
PROWADZENIE
Alexandra Senn – absolwentka kulturoznawstwa (UW), pracowniczka działu edukacji PME, w którym zajmuje się koordynowaniem lekcji muzealnych i wydarzeń. Przez wiele lat działała jako wychowawczyni grup dzieci i młodzieży. Pracowała jako przewodniczka w Muzeum Polin. W wolnym czasie śpiewa pieśni tradycyjne.
Julia Grudzień – absolwentka etnologii i antropologii kulturowej oraz studentka Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim, pracowniczka działu edukacji w PME. Interesuje się teoriami związanymi z krytycznymi studiami nad dziedzictwem i ich praktycznym zastosowaniem w muzealnictwie. Prowadzi badania dotyczące kolonialnej fotografii w archiwach.
KUP BILET!