Zapraszamy na warsztaty ceramiczne inspirowane malarstwem Magdaleny Shummer, które odbędą się:
11.05 (sobota) – lepienie, godz. 11:00 – 13:00,
25.05 (sobota) – szkliwienie, godz. 11:00-12:30
Kot, pies, koń, krowa, papuga, zebra, żyrafa, lew i tygrys a nawet małpa! – takie zwierzaki spotkacie nie tylko w wiejskiej zagrodzie, na safari lub w zoo, ale również w Muzeum Etnograficznych w obrazach Magdaleny Shummer. Te wspaniale sportretowane zwierzęta staną się dla nas pretekstem do stworzenia, metodą lepienia bez użycia koła garncarskiego, talerzy nawiązujących formą do portretu wybranego zwierzęcia. Może będzie to zwierzątko, które mamy w domu (warto przynieść zdjęcie!) a może będzie to zwierzę, które mieszka w nas lub zupełnie fantastyczne stworzenie, które wymyślicie wspólnie – decyzję pozostawiamy Wam!
Majowe warsztaty ceramiczne będą składać się z dwóch spotkań: pierwsze spotkanie poświęcone będzie wykonaniu, metodą lepienia bez użycia koła garncarskiego, talerza nawiązującego formą do portretu wybranego zwierzęcia. Drugie spotkanie spędzimy na szkliwieniu ulepionych form.
Warsztaty skierowane są do dzieci pod opieką osoby dorosłej.
PROWADZĄCA:
Małgorzata Klimkiewicz – praca ceramika to dla mnie nie tylko zawód, ale także wielka pasja. Od ponad 3 lat tworzę unikatowe, kolorowe, ręcznie malowane prace, które przynoszą mi wiele satysfakcji. Lubię pracować zarówno ręcznie, jak i na kole, co pozwala mi eksperymentować z różnymi technikami i tworzyć jeszcze bardziej interesujące projekty. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia moich warsztatów, gdzie mogą nauczyć się podstaw ceramiki i stworzyć własne, niepowtarzalne dzieła. Zapewniam, że czas spędzony przy pracy z gliną to nie tylko relaksujące zajęcie, ale także świetna okazja do rozwijania swojej kreatywności.
WAŻNE:
- Warsztat skierowany jest do osób początkujących, które nie miały jeszcze doświadczenia z ceramiką lub miały niewielkie i chcą poznać podstawy techniki.
- Zachęcamy do rozważnego doboru stroju ze względu na praktyczny charakter warsztatu i możliwość zabrudzenia ubrań. Zapewniamy fartuchy ochronne.
- Ze względu na charakter techniki, gotowe naczynka będzie można odebrać dopiero po wypale, w późniejszym terminie, ustalonym z uczestnikami i uczestniczkami na warsztatach.
- Bilet na warsztaty uprawnia do wejścia na wystawy w muzeum w dniu wydarzenia. Ze względu na godzinę zakończenia warsztatów, zwiedzanie wystaw jest możliwe przed rozpoczęciem zajęć.
KUP BILET NA WARSZTATY