DLA KOGO?
Wydarzenie dla osób dorosłych.
DOSTĘPNOŚĆ
Więcej informacji: dostepnosc@ethnomuseum.pl; tel. 502 955 534 (możliwość wysłania SMS).
O WYDARZENIU
Zapraszamy na warsztaty pieśni pogrzebowych, podczas których przyjrzymy się dawnym tradycjom funeralnym. Skupimy się na roli wspólnego śpiewu, który towarzyszył ostatniej drodze zmarłego i wspierał społeczność w przeżywaniu żałoby.
Warsztaty to wyjątkowa okazja, by nauczyć się wybranych pieśni pogrzebowych z Lubelszczyzny. Poszukamy wspólnie charakterystycznych cech śpiewu grupowego– harmonii, współbrzmienia i siły, jaką niesie wspólne wykonywanie tradycyjnych pieśni.
PROWADZENIE
Olga Kozieł muzyką tradycyjną zajmuje się od 2005 r., kiedy po raz pierwszy usłyszała naturalny nieskrępowany śpiew. Od tamtej pory uczy się śpiewu od wiejskich śpiewaczek, słucha nagrań archiwalnych i bierze udział w projektach łączących muzykę tradycyjną z różnymi formami sztuki i artystycznej ekspresji. Od kilku lat odwiedza regularnie Ukrainę, Białoruś, Rosję i Serbię w poszukiwaniu zapomnianych melodii i opowieści. Współtworzy projekt „Pieśni przejścia”, zbudowany z polskich pieśni obrzędowych, obfitujący w lubelskie pieśni żałobne.