pl
Godziny otwarcia:
CZW:11:00 – 17:00
PON: Zamknięte
WT: 11:00 – 19:00
ŚR: 11:00 – 19:00
CZW: 11:00 – 17:00
PT: 11:00 – 19:00
SOB: 12:00 -18:00
ND: 12:00 -18:00
Godziny otwarcia:
CZW:11:00 – 17:00
PON: Zamknięte
WT: 11:00 – 19:00
ŚR: 11:00 – 19:00
CZW: 11:00 – 17:00
PT: 11:00 – 19:00
SOB 12:00 – 18:00
ND: 12:00 -18:00
pl
Godziny otwarcia:
CZW: 11:00 – 17:00
PON: Zamknięte
WT: 11:00 – 19:00
ŚR: 11:00 – 19:00
CZW: 11:00 – 17:00
PT: 11:00 – 19:00
SOB: 12:00 -18:00
ND: 12:00 -18:00
Godziny otwarcia:
CZW: 11:00 – 17:00
PON: Zamknięte
WT: 11:00 – 19:00
ŚR: 11:00 – 19:00
CZW: 11:00 – 17:00
PT: 11:00 – 19:00
SOB 12:00 – 18:00
ND: 12:00 -18:00
pl

Nasz zespół

Łączy nas wspólna pasja – poznaj zespół muzeum

Wybierz dział

  • Dyrekcja
  • Dział Organizacyjny
  • Główna Księgowa
  • Kuratorium Etnograficzne
  • Dział Przechowywania i Konserwacji Zbiorów
  • Dział Inwentaryzacji
  • Dział Informacji Naukowej
  • Dział Edukacji
  • Dział Komunikacji i Marketingu
  • Dział Techniczny
  • Dział Finansowo-Kadrowy
  • Samodzielne Stanowisko ds. Obsługi Prawnej
Robert Zydel DYREKTOR PAŃSTWOWEGO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO W WARSZAWIE

22 827 76 41 wew. 230
robert.zydel@ethnomuseum.pl

dr Józef Zalewski ZASTĘPCA DYREKTORA

22 827 76 41 wew. 222
604 575 911
jozef.zalewski@ethnomuseum.pl

SEKRETARIAT

22 827 76 41 wew. 231
22 827 76 41 wew. 230
sekretariat@ethnomuseum.pl

Elwira Melonik Kierownik Działu

22 827 76 41 wew. 231
elwira.melonik@ethnomuseum.pl

Tadeusz Zając Główny specjalista ds. kontaktów społecznych

22 827 76 41 wew. 256
tadeusz.zajac@ethnomuseum.pl

Anika Czerska Główny specjalista ds. dokumentacji archiwum zakładowego

22 827 76 41 wew. 225
anika.czerska@ethnomuseum.pl

Małgorzata Dołęgowska Specjalista ds. zamówień publicznych

22 827 76 41 ext. 232
malgorzata.dolegowska@ethnomuseum.pl

Rafał Gorczyca Adiunkt muzealny w archiwum zakładowym

22 827 76 41 wew. 225
rafal.gorczyca@ethnomuseum.pl

Sławomir Jasiński Główny specjalista ds. prawnych

22 827 76 41 wew. 219
slawomir.jasinski@ethnomuseum.pl

Beata Kołacińska Specjalista ds. administracyjnych

22 827 76 41 wew. 223
beata.kolacinska@ethnomuseum.pl

Dominika Samulak Specjalista ds. zamówień publicznych

22 827 76 41 ext. 232
dominika.samulak@ethnomuseum.pl

Agnieszka Karpowicz Specjalista ds. administracyjnych

22 827 76 41 wew. 230

agnieszka.karpowicz@ethnomuseum.pl

Marta Ancelewska Główny specjalista ds. logistyki wystaw

22 827 76 41 wew. 245

marta.ancelewska@ethnomuseum.pl

Aneta Gielo Główna Księgowa

22 827 76 41 wew. 207
512 940 167
aneta.gielo@ethnomuseum.pl

Agnieszka Grabowska Kustosz - p.o. Kierownika Kuratorium Etnograficznego

22 827 76 41 wew. 234
agnieszka.grabowska@ethnomuseum.pl

Małgorzata Jaszczołt Kustosz

22 827 76 41 wew. 233
malgorzata.jaszczolt@ethnomuseum.pl

Małgorzata Kunecka Kustosz

22 827 76 41 wew. 200
malgorzata.kunecka@ethnomuseum.pl

dr Justyna Laskowska - Otwinowska Kustosz dyplomowany

22 827 76 41 wew. 245
justyna.otwinowska@ethnomuseum.pl

Mariusz Raniszewski Adiunkt

22 827 76 41 wew. 275
mariusz.raniszewski@ethnomuseum.pl

Dariusz Skonieczko Kustosz

22 827 76 41 wew. 233
dariusz.skonieczko@ethnomuseum.pl

Marta Skwirowska Adiunkt

22 827 76 41 wew. 200
marta.skwirowska@ethnomuseum.pl

Urszula Świderska-Luboń p.o. Kierownika Działu Przechowywania i Konserwacji Zbiorów

22 827 76 41 wew. 250
urszula.swiderska@ethnomuseum.pl

Marcin Burzymowski Konserwacja malarstwa i rzeźby drewnianej

22 827 76 41 wew. 227
marcin.burzymowski@ethnomuseum.pl

Joanna Chodkowska Specjalista ds. muzealiów

joanna.chodkowska@ethnomuseum.pl

Teresa Grzelak Starszy laborant

22 827 76 41 wew. 206

Joanna Krasuska Konserwacja sztuki obrzędowej i ceramiki

22 827 76 41 wew. 228
joanna.krasuska@ethnomuseum.pl

Hanna Kubiak Starszy laborant

22 827 76 41 wew. 206

Mariusz Pieńkowski Starszy Laborant
Alicja Szewczak Starszy laborant

22 827 76 41 wew. 206

Krystyna Tomasik Asystent konserwatorski

krystyna.tomasik@etnomuseum.pl

Agata Wojtarska Starszy laborant

22 827 76 41 wew. 206

Piotr Wojtarski Starszy laborant

22 827 76 41 wew. 206

Alicja Mironiuk-Nikolska Główny inwentaryzator, Starszy Kustosz

22 827 76 41 wew. 235/221
alicja.nikolska@ethnomuseum.pl

Joanna Kalinowska Sekretarz Kolegium Pozyskiwania Muzealiów, adiunkt

22 827 76 41 wew. 252/235
joanna.kalinowska@ethnomuseum.pl

Marianna Koźmińska Asystentka

22 827 76 41 wew. 221
marianna.kozminska@ethnomuseum.pl

Pracownia Fotograficzno-Filmowa
Edward Koprowski Starszy specjalista ds. fotografii

22 827 76 41 wew. 226
edward.koprowski@ethnomuseum.pl

Marta Czerska Kierownik

22 827 76 41 wew. 210
marta.czerska@ethnomuseum.pl

Joanna Bartuszek Kustosz

22 827 76 41 wew. 255
joanna.bartuszek@ethnomuseum.pl

Alicja Kobus Specjalista ds. informacji naukowej

22 827 76 41 wew. 255
alicja.kobus@ethnomuseum.pl

Marta Elas Główna Specjalistka ds. wydawnictw

22 827 76 41 wew. 225
marta.elas@ethnomuseum.pl

Barbara Kowalczyk Kustosz muzealny

22 827 76 41 wew. 225
barbara.kowalczyk@ethnomuseum.pl

Grzegorz Majkowski Specjalista ds. wydawnictw

22 827 76 41 wew. 232
grzegorz.majkowski@ethnomuseum.pl

Dominika Szostak Asystent muzealny

22 827 76 41 wew. 225

dominika.szostak@ethnomuseum.pl

Anna Grunwald Główna Specjalistka – Kierowniczka Działu Edukacji

22 827 76 41 wew. 248
anna.grunwald@ethnomuseum.pl

Alicja Balcerak Specjalistka ds. edukacji dzieci

22 827 76 41 wew. 213/261
alicja.balcerak@ethnomuseum.pl

Bogusław Jarosiński Specjalista ds. wsparcia edukacji

22 827 76 41 wew. 218
boguslaw.jarosinski@ethnomuseum.pl

 

Paulina Niemczyk Specjalistka ds. edukacji

22 827 76 41 wew. 238
paulina.niemczyk@ethnomuseum.pl

Anna Zdzieborska Specjalistka ds. edukacji i dostępności

22 827 76 41 wew. 238
anna.zdzieborska@ethnomuseum.pl

Marta Polak Specjalistka ds. obsługi klienta

marta.polak@ethnomuseum.pl
22 827 76 41 wew. 213/261

Aleksander Robotycki Kustosz – Główny specjalista ds. edukacji dorosłych

aleksander.robotycki@ethnomuseum.pl

Julia Szawiel Adiunktka -Specjalistka ds. edukacji

22 827 76 41 wew. 261
julia.szawiel@ethnomuseum.pl

Anna Wielechowska-Olszak Specjalistka ds. wsparcia działań edukacyjnych i kulturalnych

22 827 76 41 wew. 218
anna.wielechowska@ethnomuseum.pl

Joanna Machudera - Szwankowska p.o. Kierowniczki Działu

22 827 76 41 wew. 273
519 536 004
joanna.machudera@ethnomuseum.pl

Patrycja Lewandowska Specjalistka ds. mediów społecznościowych

22 827 76 41 wew. 253
510 336 386
patrycja.lewandowska@ethnomuseum.pl

Przemysław Walczak Specjalista ds. kreacji multimedialnych

22 827 76 41 wew. 271
przemyslaw.walczak@ethnomuseum.pl

Paulina Zomer Specjalistka ds. rozwoju publiczności

22 827 76 41 wew. 249
paulina.zomer@ethnomuseum.pl

Łukasz Gackowski Specjalista ds. komunikacji

22 827 76 41 wew. 272
lukasz.gackowski@ethnomuseum.pl

Ilona Sikorska - Piwowarczyk (Tymczasowa nieobecność) Kierowniczka
Kamila Końska Kierownik Działu Technicznego

22 827 76 41 wew. 236
kamila.konska@ethnomuseum.pl

Mariusz Horoś Specjalista ds. obsługi taboru samochodowego

22 827 76 41 wew. 214

Elżbieta Kaczmarek Specjalista ds. administracyjnych

22 827 76 41 wew. 217
elzbieta.kaczmarek@ethnomuseum.pl

Piotr Maciukiewicz Specjalista – koordynator logistyczno-technicznego wystaw i wydarzeń muzealnych
Łukasz Mroczyński Główny specjalista ds. informatyki

22 827 76 41 wew. 251
lukasz.mroczynski@ethnomuseum.pl

Mariusz Rafalski Rzemieślnik - specjalista

22 827 76 41 wew. 214

Monika Szewczak Specjalista ds. administracyjnych

22 827 76 41 wew. 202
monika.szewczak@ethnomuseum.pl

Krzysztof Towstjenko Rzemieślnik - specjalista

22 827 76 41 wew. 214

Agnieszka Winnicka Specjalista ds. administracyjno-technicznych

22 827 76 41 wew. 202
agnieszka.winnicka@ethnomuseum.pl

Zenon Winnicki Rzemieślnik - specjalista

22 827 76 41 wew. 214

Joanna Durakiewicz Główny Specjalista ds. Finansowo-Księgowych

22 827 76 41 wew. 208
joanna.durakiewicz@ethnomuseum.pl

Agnieszka Jankowska Specjalista ds. finansowo-księgowych

22 827 76 41 wew. 208
agnieszka.jankowska@ethnomuseum.pl

Aneta Jawdosiuk - Stawińska Specjalista ds. majątku i projektów

22 827 76 41 wew. 215
aneta.jawdosiuk@ethnomuseum.pl

Irena Niesłuchowska Główny specjalista ds. finansowych

22 827 76 41 wew. 238
irena.niesluchowska@ethnomuseum.pl

Kamila Smakulska – Kurek Specjalista ds. projektów

22 827 76 41 wew. 215
kamila.smakulska@ethnomuseum.pl

Barbara Horoś Główny specjalista ds. Finansowo - Księgowych

22 827 76 41 wew. 216

kadry@ethnomuseum.pl
barbara.horos@ethnomuseum.pl

Joanna Karska Główny specjalista ds. osobowych

22 827 76 41 wew. 212

kadry@ethnomuseum.pl
joanna.karska@ethnomuseum.pl

Beata Mularska Specjalista ds. osobowych

22 827 76 41 wew. 212

kadry@ethnomuseum.pl

beata.mularska@ethnomuseum.pl

Rafał Kornacki Radca prawny

22 827 76 41 wew. 256
rafal.kornacki@ethnomuseum.pl

10.12 - 31.12.2022
Wystawa

To tu, to tam