DLA KOGO?
Dzieci od 6 roku do 13 roku życia. Dzieckiem musi opiekować się osoba dorosła.
Dla osób początkujących, które nie miały jeszcze doświadczenia z ceramiką lub miały niewielkie i chcą poznać podstawy techniki.
DOSTĘPNOŚĆ
Więcej informacji: dostepnosc@ethnomuseum.pl; tel. 502 955 534 (możliwość wysłania SMS).
Prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.
RODZINY DO GLINY!
Niezależnie od tego czy jesteście rodziną pełną energii i uwielbiacie dynamiczne działania, czy raczej lubicie spokojnie pracować w skupieniu – ceramika może być odpowiedzią zarówno na jedne i drugie potrzeby. Familijne warsztaty ceramiczne w PME to przede wszystkim przestrzeń do eksperymentów – indywidualnych, ale też rodzinnych, bo lepić można wspólnymi siłami. Na zajęciach dowiecie się trochę o ceramice, ale przede wszystkim będziecie mogli zanurzyć ręce w glinie i pobudzić wyobraźnie, by stworzyć nieograniczone kształty i kolory. Ale uwaga: glina wciąga!
O WYDARZENIU
Wyobraźmy sobie, że możemy stworzyć swój własny świat, zdecydować o jego kolorach i kształtach. Jak wyglądałyby wymyślone przez nas rośliny, zwierzęta, pojazdy lub budynki? Może przybierałyby szalone kształty i intensywne kolory lub wręcz przeciwnie – byłyby zbudowane z prostych, niemal bezbrawnych form? Podczas warsztatów zaprojektujemy kilka figurek przedstawiających elementy świata naszej wyobraźni.
Figurki ulepimy techniką formowania ręcznego, a następnie ozdobimy kolorowymi angobami. Prace zostaną wypalone po warsztatach, nie będą szkliwione.
PRZYDATNE INFORMACJE
- Warsztat skierowany jest do osób, które nie miały jeszcze doświadczenia z ceramiką lub miały niewielkie i chcą poznać podstawy techniki.
- Każda osoba uczestnicząca otrzyma swoją porcję gliny, z której będzie mogła ulepić własny przedmiot lub połączyć siły z osobami towarzyszącymi.
- Zachęcamy do rozważnego doboru stroju ze względu na praktyczny charakter warsztatu i możliwość zabrudzenia ubrań. Zapewniamy fartuchy ochronne.
- Ze względu na charakter techniki, gotowe figurki będzie można odebrać dopiero po wypale, w późniejszym terminie, ustalonym z osobami uczestniczącymi po warsztatach.
- Aby zapewnić komfort pracy warsztat rozpisany jest na 3 godziny, jednak pozostanie do końca warsztatów zależy od chęci każdej osoby uczestniczącej.
PROWADZENIE
Weronika Adamska – pracowniczka działu edukacji w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz kurs I stopnia „Ceramika w edukacji artystycznej i terapii” w Letniej Akademii Rzemiosła i Sztuki w Łucznicy. Zajmuje się malarstwem, ceramiką, tworzeniem obiektów oraz instalacji artystycznych. W procesie twórczym lubi eksperymentować, ale też uczyć tych eksperymentów innych. Pracowała jako malarka-animatorka przy filmie „Chłopi”. Ma na swoim koncie trzy wystawy indywidualne oraz udział w kilkunastu wystawach grupowych w Polsce i zagranicą.
KUP BILET!